Вівторок, 23.04.2024, 22:13Вітаю Вас Гість | RSS
Стройненська ЗОШ І-ІІ ступенів
Форма входу
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 101

БІБЛІОТЕКА


 

КНИГА - НАШ ДРУГ І ПОРАДНИК

     

Історія  шкільної бібліотеки Стройненської ЗОШ І-ІІ ступенів    

Тут книги розумні спокійно живуть

У тихій величній світлиці.

А двері широкі, відкриті ведуть

До знань золотої скарбниці.

Герої романів, легенд, повістей

У тиші говорять із нами.

В книжках – відкриття всіх великих людей,

Думки, що хвилюють віками.

Ведуть нас в незнане книжки,

Розрадять, коли нам нелегко.

Для нас зберігає їх довгі роки

Шкільна бібліотека!    

   

Шкільна бібліотека Стройненської ЗОШ І –ІІ ступенів є його структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно – інформаційне, культурно - просвітницьке забезпечення навчально – виховного процесу як в урочний, так і в позаурочний час. Свою діяльність організовує спільно з педагогічним колективом, відповідно до планів роботи і регламентуючої документації, що затверджується директором школи.     Найперший запис в інвентарній книзі було зроблено 10 вересня 1963 року, який свідчить,що шкільній бібліотеці виповнилося 50 років. Першими книгами були зібрання творів В.І.Леніна (32 тома ),та окремі його видання. Згодом надходили словники, література галузевого характеру та художня література(література українських та російських класиків). За рік книжковий фонд складав 2438 книг. З самого початку існування бібліотеки посаду бібліотекаря обіймали вчителі. З 2 липня 1972 року в шкільну бібліотеку  почали надходити  підручники. Тоді посаду бібліотекаря обіймала молода енергійна дівчина Гебеш Марія Іллінічна, яка пропрацювала один рік . З 1973 по 1977 рік шкільну бібліотеку очолювала спеціаліст бібліотечної справи Лендєл Таїса Семенівна, яка дбала про збереження книжкового фонду. Нею проведено багато масових заходів  по  пропаганді художньої книги. Після Таїси Семенівни шкільним бібліотекарем  два роки працювала вчитель початкових класів Марія Василівна Полянич.     

У 1979 році до Стройненської восьмирічної школи перейшла працювати з сільської бібліотеки спеціаліст бібліотечної справи О.І.Островка, яка проводила багато масових заходів по збереженню підручників та художньої книги .З 1986 року  і до сьогоднішнього дня в Стройненській ЗОШ І –ІІ ступенів працює  спеціаліст   бібліотечної справи М.М.Мигович. За сумлінну роботу вона нагороджена грамотою районного відділу освіти, грамотою обласного управління освіти, нагороджена грамотою ЗІППО за участь у проведенні конференції до дня народження В. О.Сухомлинського. Брала участь у другому турі конкурсу «Бібліотекар року  -2009рік».     

Нині, в період відродження національної культури, духовних і культурних традицій нашого народу, бібліотека у школі є однією з найголовніших ділянок, яка виконує важливу роль у формуванні національної свідомості, любові до свого народу, своєї землі. Історія бібліотеки нерозривно пов’язана з історією навчального закладу.  Протягом всієї шкільної історії наша бібліотека зазнала великих змін. З самого початку вона була розташована в сільському клубі. Потім приміщення бібліотеки було перенесено в загальний корпус першого поверху початкової школи. Через брак вільного приміщення , приміщення бібліотеки арендували в сільській хаті.  Не завжди шкільна бібліотека мала привабливий вигляд: 5 стелажів з книгами, старий стіл бібліотекаря; читальної зали не було через відсутність потрібного  за розмірами  приміщення. За відсутності приміщення книги були розміщені в шафах, не відповідали вимогам збереження книг. Завдяки директору школи  шкільній бібліотеці дали приміщення. За клопотанням бібліотекаря школи, були закуплені і встановлені стелажі висотою в два метри, і саме це вирішило питання розміщення бібліотечного фонду і фонду підручників.       

Надходження друкованої продукції здійснювалося систематично до 2000 року. Це була різноманітна література: художня, науково-пізнавальна, галузева, педагогічна, методична, література для молодших школярів, суспільно-політична література.     

Сьогодні бібліотека обслуговує 310 читачів. Це – учні, вчителі, батьки, працівники школи та працівники бібліотеки .На 1.09. 2013 року бібліотечний фонд становить 10800 книжкових одиниць. Бібліотечний фонд розміщений згідно з ББК і має вільний доступ для користувачів. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі тематичні полички: "Любіть і знайте Україну!”, "Куточок символіки”, "Живи, рідна земле!”, "Зразкова книга!”, "Історія нашого краю”, "Скарби народної мудрості”, "Куточок читача”, "У світі казок”, "Науки, що керують світом”,  "Перлини народної мудрості”, "На допомогу вчителям”, ".    Каталог та картотеки шкільної бібліотеки дають можливість протягом короткого часу та в повному обсязі надати користувачеві інформацію про наявність окремої книги в фонді бібліотеки. У нас є алфавітний каталог, систематичний каталог. Також ведуться картотеки і тематичні папки. Вони є доповненням до каталогів, розкривають фонд у тих аспектах, які в каталогах не розкриті, зокрема:   - картотека інформаційно-нормативних матеріалів;  - картотеки журнальних статей;   - картотека "На допомогу вчителю української літератури";  - картотека "Наші свята".        

Шкільна бібліотека Стройненської ЗОШ І –ІІ ступенів тісно співпрацює з педагогічним колективом, допомагає в підборі тематичних матеріалів, періодики та методичної літератури. Велика робота разом з учнями та педагогічним колективом проводиться по формуванню у учнів бережливого ставлення до підручників (бесіди, бібліотечні уроки, рейди про перевірці підручників, організація змагань між класами по збереженню підручників, тощо).     

Одним з важливих напрямків в роботі бібліотеки  є інформаційна робота. Основну роль тут відіграють усні форми масової роботи – розповіді про роботу бібліотеки, про правила користування книгами та правила їх збереження ефективними технологіями масової роботи нашої бібліотеки є вікторини, конкурси, презентації книг, брейн-ринги, книжкові виставки.     

Щоденною копіткою працею нашої бібліотеки є виховання бібліотечно-бібліографічної культури школярів, Сюди включаються: виховання культури роботи з книжкою, уміння користуватися абонементом і читальним залом, уміння користуватися довідковою літературою, періодикою, картотекою, каталогами тощо. Проводяться бесіди: "Познайомтесь з нашою бібліотекою”, "Як працювати з книгою”, "Довідковий апарат бібліотеки”.

 

http://strojnoskool.ucoz.ua/biblioteka/plan_roboti.doc

http://strojnoskool.ucoz.ua/biblioteka/informacijna_ta_komunikativna_kompetentnosti_bibli.pptx

У нашій школі з 01 по 30 жовтня проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: "Виховуємо громадянина - патріота України".

         З метою посилення ролі шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяння її інноваційному розвитку в шкільній бібліотеці будуть організовані наступні заходи:

1. Відкриття Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. (5-8 класи).

2. Фотоконкурс "Твої герої Україно". (8-9 класи).

3.Конкурс читців на тему "З Україною в серці". (5-6 класи)

4.Бібліотечний урок "Я - громадянин і патріот держави". (5-7 класи).

5.Конкурс знавців історії України. (8-9 класи).

6.Конкурс авторських віршів на патріотичну тематику. (6-8 класи).

7.Бесіда "Любити Україну". (7 клас).

8.Рекомендаційний список для батьків з питань патріотичного виховання дітей та молоді у сім"ї "Твої герої Україно".(Мигович М.М.).

9.Виховне заняття "Козацька Україна". (8-9 класи).

10.Конкурс на краще декламування віршів патріотичного змісту. (7-9 класи).

11.Огляд постійно-діючої книжкової виставки "Виховуємо громадянина - патріота України". (9клас).

12.Виховне заняття "Україна наш спільний дім". (4 клас).

13.Бібліотечний урок "Моя країна - квітуча Україна". (5 клас).

14.Літературна подорож Україною. (7 клас).

15.Прислів"я та приказки на тему "Жити - Вітчизні служити". (6-7 класи).

16.Випуск інформаційної газети "Бібліотечний вісник". (Мигович М.М.).

17.Конкурс малюнків на патріотичну тематику. (6 клас).

18.Розв"язування кросвордів. (8 клас).

19.Бібліотечний урок "Я люблю свою Батьківщину". (3-4 класи).

20.Підсумок Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. (Мигович М.М.).

В шкільній бібліотеці пройшов конкурс на краще декламвання віршів патріотичної тематики "З Україною у серці"

В нашій школі з 03 по 31 жовтня проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів». Місячник проходив з метою популяризації дитячого читання.

        В шкільній бібліотеці організовано наступні заходи:

  1. Відкриття Всеукраїнського місячника бібліотек. Проведення благодійної акції «Подаруй бібліотеці книгу»
  2. Випуск стінгазет та плаката про книгу, обслуговування учнів.
  3. Книжкова виставка «Духовні надбання України». Бесіда «Літературними стежками» Обслуговування читачів.
  4. «Про що не встиг розповісти підручник» Огляд книжкової виставки. Обслуговування читачів.
  5. Екскурсія в шкільну  бібліотеку.Бесіда «Книга в житті людини.
  6. Вікторина «Угадай з якої ми казки» за творами В.Сухомлинського.
  7. Книжково-ілюстративна виставка «З історії писемності України».
  8. Перегляд літератури «Нові імена в українській літературі».
  9. Книжкова виставка до Дня українського козацтва «Козацькому роду – нема переводу». Вікторина «Знавці історії»
  10. Тиждень бібліотечно-бібліографічних знань
  • «Перші кроки до скарбниці знань
  • «Книги треба берегти – кращі друзі нам вони»- бібліотечний урок.
  • «На островах довідкових знань»
  • «Як вибрати книгу для навчання і цікаву для читання
  • Випуск інформаційної газети «Бібліотечний вісник».
  1. Тиждень популяризації дитячого читання
    •  
  • «Час читати»
  • «Як подорожувати у книжковому царстві»
  • Вікторина «Книга – твій друг»
  • Наш вернісаж. Конкурс малюнків на кращу ілюстрацію до прочитаної улюбленої книжки.
  • Вікторина «Де розумом не дійду, то в книзі знайду.
  1. Літературно – музична композиція «Храм мудрості й наук»

 

Відбулася презентація книги "Японська класична поезія" (учні 9-х класів)

 

Японія –це єдина країна в світі, в історії якої існувало міністерство поезії, а саме ним стала створена 951 року при імператорському дворі Японії» Пісенна палата»(«Оо-ута-докоро», або ще:»Дайка-сьо» чи «Вака локоро»), чиновники якої займалися збиранням і переписуванням кращих віршів, надісланих до столиці з усіх куточків країни, організацією поетичних конкурсів і укладанням офіційних поетичних антологій.

Японія -це країна, де при імператорському дворі серед місцевої знаті, на відміну від тієї ж середньовічної Європи, протягом кількох століть популярними були не рицарські, а саме поетичні конкурси, так звані «ута-авасе», переможці яких, окрім слави й уваги з боку шляхетних дам, нагороджувалися високими державними чинами, достроковим просуванням по службі тощо.

Японія –це країна, де в VIII- ХІІ століттях конкурсний іспит для претендентів на будь-яку державну посаду при імператорському дворі або провінції обов´язково передбачав теоретичне питання з китайської чи японської поетики, а також написання кандидатом на вакантну посаду власного вірша на запропоновану тему.

Японія-це країна, де за доби Нара (710-794 р.р.) і Хей-ан(794-1185р.р.) дами та кавалери листувалися між собою виключно у віршовій формі.

Позаурочний захід на тему «Рік Японії в Україні. Об’єкти Світової спадщини ЮНЕСКО Японії»

Мета заходу:

Навчальна:розширити знання учнів про Світову спадщину ЮНЕСКО, чарівність краєвидів та дивовижність куточків Японії;

Виховна: виховувати шанобливе ставлення до історії країни, привернути увагу до проблем охорони навколишнього середовища та сприяти їх збереженню;

Розвиваюча: розвивати образне сприймання, формувати уявлення учнів про унікальність та неповторність природи Японії.

Обладнання: карта Японії, презентація, малюнки з об’єктами Світової спадщини ЮНЕСКО Японії.

Хід заходу

«Любіть природу, любіть квіти, любіть дерева, небо, красу у великому і малому – і ви навчитеся любити життя» - говорять японці

http://www.ua.emb-japan.go.jp/files/000212870.jpgВступне слово вчителя.Останнім часом одним з найбільших іноземних інвесторів в Україні є Японія. З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, популяризації та вивчення історії, культури, традицій народу Японії 2017 рік проголошено Роком Японії в Україні.

Це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур.

В Україні було обрано офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Цей логотип створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі, який проживає у префектурі Шіга. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною.

Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня 2016 року.

Офіційний логотип буде широко використовуватись для проведення різноманітних заходів та рекламних кампаній у рамках святкування Року Японії в Україні (слайд 1). Сьогодні ми з вами познайомимося з обєктами Світової спадщини ЮНЕСКО Японії.

Учень 1. Світова спадщина ЮНЕСКО— видатні культурні та природні цінності, що вважаються надбанням усього людства. Ці цінності перелічені в Списку ЮНЕСКО.

В 1972 році, на XVII сесії в Парижі ЮНЕСКО прийняла Конвенцію про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини (вступила в силу в 1975 році). До початку 1992 року Конвенцію ратифікували 123 країни-члени ООН. На середину 2014 року Конвенцію вже ратифікували 191 держава-учасниця.

Станом на 2014 рік у списку Світової спадщини знаходиться 1007 об'єктів з 161 країн. Найбільшу кількість об'єктів Світової спадщини має Італія. В списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Японії налічується 19 об'єктів (на 2015 рік).15 об'єктів включено за культурними критеріями.4 об'єкти — за природними критеріями (слайд 2)

Учень 2.Японія — держава у Східній Азії. Офіційна назва — Японська Держава. Розташована на Японському архіпелазі, у північно-західній частині Тихого океану. Складається з 47 адміністративних одиниць — префектур. Столиця — Токіо. Одна з найбільш технологічно розвинутих країн світу.

Прапор Японії(на Батьківщині також називають "хіномару") — національний прапор Японії у вигляді червоного сонячного диску на білому тлі. Використовується з 1870 року. Головний мотив японського прапора — червоний сонячний диск. Він вживається у японському декоративному мистецтві з 8 століття. Кружальця, що уособлювали сонце, часто зображалися на зброї, військових віялах, меблях тощо.

Емблема Імператора Японії(«хризантемова емблема Імператора») — японська традиційна емблема у вигляді стилізованої двошарової шістнадцятипелюсткової хризантеми. Особиста емблема Імператора Японії та його Імператорського дому. Офіційно використовується як замінник державного герба Японії.

Хризантема була завезена до Японії з Китаю часів династії Тан (618—907). Початково її використовували як лікарську рослину, а з середньовіччя — як декоративну. Дев'ятий місяць японського календаря, що відповідає українському жовтню, називався «хризантемовим місяцем», а дев'яте число дев'ятого місяця — «святом хризантем». Це свято гучно відзначали в японському Імператорському палаці починаючи з 8 століття. На ньому розпивали хризантемові настійки, які, як вважалося, відганяють злих духів і забезпечують довголіття. Завдяки цьому святу виникли хризантемові візерунки, прообраз хризантемової емблеми, що були популярними серед двірцевої знаті. Їх носили на одязі як щасливий оберіг.

Хризантема була улюбленим декоративним мотивом Імператора Ґо-Тоба (1183—1198), який використовував її як власний знак. Його успадкували монарші нащадки 13 століття, які перетворили приватний знак на емблему японських Імператорів. Відтоді хризантемова емблема стала тісно асоціюватися із Імператорським домом Японії (слайд 3).

Учень 3. Так розпочнемо ж нашу подорож країною «ранкового Сонця». Першим обєктов в Світовій спадщині ЮНЕСКО є (Об'єкт 1). Монастир Хорю або Хорюдзі — буддистський монастир в Японії. Належить секті Шьотоку. Головний монастир секти. Розташований за адресою: префектура Нара, містечко Ікаруґа, квартал Хорюдзі-Яманоуті 1-1. Заснований 607 року. Головною святинею монастиря є будда Шак'ямуні. До цінних пам'яток належать золотий храм (національний скарб Японії), п'ятиярусна пагода (національний скарб Японії), палац снів (національний скарб Японії), середні ворота з охоронцями (важлива культурна пам'ятка Японії), тощо. Центральний архітектурний ансамбль монастиря є найдавнішою дерев'яною спорудою світу. 1993 році занесений до світової спадщини ЮНЕСКО та Національних скарбів Японії. До 1950 року належав секті Хоссо (слайд 4)

Учень 4. (Обєкт 2). Замок Хімеджі— замок у місті Хімеджі, Японія. Назва походить від гори Хіме, у підніжжя якої він розташований. Також популярна назва «замок білої чаплі. Збудований у 1346 році як один із замків роду Акамацу на високому пагорбі, оточеному трьома кільцями кріпосних стін білого кольору, верхня частина яких вкрита сірою черепицею.

У 1580році замок був перебудований васалами Тойотомі Хідейосі. За його наказом було збудовано 30 нових башт. У 1601—1608 роках розширений родом Ікеда (побудовано ще 20 башт). Згодом, впродовж 300 років, слугував основною резиденцією Хімеджі-хана. Після реставрації Мейджі, у 1871 році був проданий з аукціону. Зазнав серйозних пошкоджень у результаті бомбардувань силами США міста Хімеджі в ході Другої світової війни. Головна башта і центральні двори замку були реставровані у 1956—1964 роках.

Сьогодні служить як музей і приклад японського замкової архітеткури .Включає 83 будівлі, які побудовані з дерева. Висота головної башти — 83 м. Сад, що оточує замок, преставляє собою спіралевидний лабіринт, з багатьма тупиковими і боковими відгалудженнями. За задумом будівельників лабіринт повинен робити прохід до стін цитаделі затрудненим для військ неприятеля, по яких осаджені могли стріляти з башт і донжону. Проте функціональність лабіринту не проходила перевірки боєм.

Замок зарахований до національних скарбів Японії і Світової спадщини ЮНЕСКО у 1993 році. Разом із замками Кумамото і Мацумото входить до «трьох видантних замків Японії» (слайд 5)

Учень 3 (об'єкт 3). Острів Якусіма

Якусіма – невеликий острів в Японії, відомий як унікальний зразок добре зберігся тропічного лісу в якому ростуть найстаріші в світі дерева. У 1993 острів включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Часто острів називають скорочено – Яку.

Якусіма розташований приблизно в 60 км на південь від Кюсю. Острів гористий, тут більше 30 піків, висота яких перевищує 1000 м, а один з піків, Мійіанура, досягає майже 2000 м в висоту.

На рівні моря рослинність характерна для субтропіків, проте ближче до вершин гір вона стає субарктичній, до того ж тут випадає неймовірна кількість опадів – до 4-10 м в рік. Поєднання великої кількості вологи і віддаленого місця розташування сприяє тому, що тут зберігся первісний ліс.

Субтропічна зона складається в основному з різних фікусвих дерев, в помірній зоні переважають вічнозелені дуби і низькорослі каштани. З рівня 800-1600 м починається смуга хвойних лісів, де ростуть одні з найстаріших дерев світу – кедри-яку. Цим гігантам майже 3500 років, а найбільший має окружність 16,4 м і йому майже 7000 років. Щоб обхопити його стовбур, буде потрібно ніяк не менше 8 чоловік. Ці кедри вважаються священними, у кожного з них є своє ім’я – наприклад Меотів-суги в перекладі означає «Пара подружжя», раніше це були два окремих дерева, але з часом вони зрослися. Є навіть величезний пень, всередину якого можна увійти. Через пень біжить невеличкий струмок, а всередині був влаштований маленький храм.

На острові чимало прекрасних річок і водоспадів, а на березі – чудовий тропічний парк (слайд 6)

Учень 4 (Об'єкт 4). Пам'ятки культури стародавнього Кіото. Кіото — найважливіший культурний, релігійний і політичний центр Японії. Це дивовижне місто-па­м'ятник, центр туризму світового рівня . Сьогодні у місті нараховується біля 2000 храмів, сотні парків, десятки палаців. У Кіото зосереджено 1/5 частина пам'яток архітектури, які входять до національної скарбниці Японії. Серед них вісімнадцять найцінніших пам'яток архітектури світуімператорський палац і вілла, замок сьогуна, «Золотий павільйон» і «Сад каміння» та інші, які занесені в реєстр ЮНЕСКО.

Кіото — єдине місто в Японії, яке знаходиться не на морському узбережжі, а розташовано на острові Хонсю, у живописній гірській долині між Осакською затокою і озером Біва. Кліматичні умови цього району сприяли тому, що тут з прадавніх часів знаходилися поселення місцевих племен. Крім того, цю територію заселяли іммігранти з Кореї і Китаю.

Упродовж одинадцяті віків, з 794 по 1868 рр., місто Кіото було столицею Японії і резиденцією імпе­раторів. До 794 року столиця Японії знаходилася у місті Нара. Проте, через інтриги придворної знаті та політичне вбивство, що там сталося, імператор Камму вирішив змінити місце свого перебування і перенести столицю в район сучасного міста Кіото. Спочатку це місто називали «хейан», що у перекладі з японської мови означало «столиця світу»

Під впливом китайської традиції нову столицю було збудовано таким чином, що у місті усі вулиці пе­рехрещувалися під прямим кутом і були спрямовані з півночі на південь та зі сходу на захід.

Місто поступово зростало. Тут почали будувати палаци, численні храми і монастирі, а ремісники і торговці відкривали свої майстерні і лавки. Славу столиці принесли майстри, які займалися виготовленням самурайських мечів, виробів з фарфору, кераміки, золота, срібла, шовку, музичних інструментів, високоякісного паперу.

Імператорська столиця привертала увагу художників, поетів, письменників, а також представників ін­ших творчих професій. Кіото поступово перетворювався на справжній культурний центр усієї країни.

Незважаючи на те, що імператорська родина мешкала в Кіото лише до 1868 р., місто і до теперіш­нього часу вважається столицею класичної японської культури(слайд 7)

Учень 3 (Об'єкт 5).Історичні поселення в Сіракаві та Ґокаямі — об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО, до складу якого входять три історичні поселення Оґіматі, Айнокура та Саганума, розташовані у волості Сіракава та місцевості Ґокаяма (префектури Ґіфу та Тояма). Це важкодоступний гірський район острова Хонсю, який в зимовий час подовгу бував відрізаний від решти Японії. Тут склалася особлива школа архітектури — «гассе-дзукурі». Традиційні житла в цій місцевості відрізняються крутими дахами з соломи. Основним заняттям місцевих жителів було розведення шовкопряда, тож верхні поверхи жител майстерно пристосовані для потреб шовкопрядення. 1995 року ці поселення було занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО як «видатний зразок традиційного способу життя, чудово пристосованого до навколишнього середовища та місцевих соціальних і економічних умов» (слайд 8)

Сьогодні в шкільній бібліотеці учні 6-8 класів робили розмальовки.,присвячені Дню незалежності України.За допомогою фарб та кольорових олівців учні зуміли виразити свою любов до Батьківщини,та до її державних і народних символів:прапора,калини,рушника,тризуба,українського віночка,вишиванки.Цей захід допоміг їм розкрити свої таланти і довів, що наші учні є справжніми патріотами.Після закінчення з робіт учнів оформлина вистака.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту